Uudised

26. mai – Sushi valmistamine kodusel viisil!

UUS!
26.05.2017   Sushi valmistamine kodusel viisil
Kell 18:00 – 20:30
Tallinna Õpetajate Maja Vürtsituba (NB! Sissepääs Apteegi 6)

Kuuldes sõna sushi meenub paljudele inimestele toores kala. Tegelikult kuuluvad sushi toitude hulka erinevad veiniäädikaga maitsestatud riisist road, mille koostises vahel on toores kala, kuid mitte alati. Sushi ajalugu ulatub 7. sajandisse, kui valmistati kala kääritades Nare-zushit. Meie sushikoolituse käigus on osalejatel võimalik saada põhjalik ülevaade sushi ajaloost, toorainetest ning sushi valmistamise  protsessist, alates riisi keetmisest kuni etiketini.Tutvume ka Jaapani toidukultuuri ning harjumustega.2,5-tunnise koolituse käigus valmistatakse koos riisi ja munarulli (atsuyaki tamago) ning sushidest õpitakse tegema: Futomaki (paksem sushi rull), Hosomaki (peenem sushi rull), Nigirisushi, Oshisushi (dekoreeritud sushi). Kui sushi valmistamine selge, hellitatakse endi maitsemeeli vastvalminud hõrgutistega.
Koolituse hinnas sisalduvad eelpool nimetatud sushivalikud, Ume-shu (Jaapani ploomivein), Matcha-jäätis, Jaapani roheline tee.

Sushit valmistab koos osalejatega Sachiko Vasser, sushist ja selle valmistamisest räägib Kertu Bramanis.

Kestus: 2,5 tundi (koolitus on ühekordne)
Maksumus: 55 EUR/inimene

NB! Koolitus toimub, kui registreerunud on vähemalt 10 osalejat. Maksimaalne ühel koolitusel osalevate inimeste arv on 15 inimest.

Registreerumiseks saada meile (info@moshimoshi.ee) oma nimi, e-post ja telefon!