Uudised

14. Maailma laste haikude konkurss!

Rõõm on teatada, et kokku laekus haiku konkursil Eestis 1662 võistlustööd!
Žürii teeb nüüd oma tööd ja valivad välja need 45 haikut, mis saavad autasustatud! Võitjatega võtame ühendust ja kindlasti avaldame nimed ka konkursi kodulehel www.moshimoshi.ee/haiku.
Züriisse kuuluvad endine sumomaadleja Kaido Höövelson alias Baruto, kirjanik ning muusik Jaan Pehk ning kirjanik, ajakirjanik ja filmirezissöör Imbi Paju. Žürii esinaine on Jaapani keele filoloog, Jaapani kultuurikoolitusi Eestis läbi viiva ettevõtte MoshiMoshi koolitaja ning raamatu „Õhk riisiterade vahel – 8 aastat Jaapanis“ autor Kertu Bramanis!

Haiku konkursist:

Kutsume kõiki lapsi ja noori osalema „14. Maailma laste haikude konkursil“, mida on maailmas läbi viidud juba 14 korda ja sel aastal on esimest korda võimalus osaleda ka Eesti lastel! Osalema on oodatud kuni 16-aastased kooli- ja lasteaia lapsed ning kirjutada on vaja haiku teemal „Hommik“, mille juurde joonistada illustreeriv pilt. Valmis haikule koos pildiga tuleb lisada registreerimisvorm ning saata posti teel MoshiMoshi’le.
Tööde esitamise tähtaeg on 15. veebruar 2016!

Eesti žürii, mille esinaine on Kertu Bramanis ning kuhu kuuluvad teiste seas Kaido Höövelson alias Baruto ja Jaan Pehk, valib välja parimad, kelle autasustamine toimub maikuus Jaapani Suursaatkonnas Eestis! Parimad tööd saadame edasi korraldajatele Jaapanis (JAL Foundation), kus nendest töödest pannakse kokku raamat ning neid hakatakse näitama Japan Airlinesi lendudel üle terve maailma!

Lisainfot konkursi kohta leiab: www.moshimoshi.ee/haiku. Sellelt lehelt saab välja printida ka A4 plakati ning registreerimisvormi!

Kogu info „Maailma laste haiku konkurss 2015-2016  – ”Hommik”“ kohta leiab
http://www.jal-foundation.or.jp/wch/14th/contest_e.html