Uudised

13.06.2013 Sushi valmistamine kodusel viisil!

NB! Viimane koolitus sellel hooajal – jätkame avatud koolitustega sügisel!

13.06.2013   Sushi valmistamine kodusel viisil
Kell 18:00 – 20:30
Tallinna Rahvaülikoolis (Estonia pst 5A)

Kuuldes sõna sushi meenub paljudele inimestele toores kala. Tegelikult kuuluvad sushi toitude hulka erinevad veiniäädikaga maitsestatud riisist road, mille koostises vahel on toores kala, kuid mitte alati. Sushi ajalugu ulatub 7. sajandisse, kui valmistati kala kääritades Nare-zushit. Meie sushikoolituse käigus on osalejatel võimalik saada põhjalik ülevaade sushi ajaloost, toorainetest ning sushi valmistamise  protsessist, alates riisi keetmisest kuni etiketini. Tutvume ka Jaapani toidukultuuri ning harjumustega.

2,5-tunnise koolituse käigus valmistame koos Sinuga riisi ja  munarulli (atsuyaki tamago) ning sushidest õpime tegema: Futomaki (paksem sushi rull), Hosomaki (peenem sushi rull), Nigirisushi, Chirashisushi (dekoreeritud sushi). Kui sushi valmistamine selge, hellitame endi maitsemeeli vastvalminud hõrgutistega. Iga osaleja saab enda poolt valmistatud ning ülejääva sushi koju kaasa võtta. Kursus on ennekõike mõeldud sushihuvilistele, kes soovivad oma peret ja sõpru kodustes tingimustes omavalmistatud sushiga üllatada.
Koolituse hinnas sisalduvad eelpool nimetatud sushivalikud, Ume-shu (Jaapani ploomivein), Matcha-jäätis, Jaapani roheline tee, koolitusmaterjalid ja väike kingitus.

Sushi valmistamisel on Sulle abiks Haruyo Allikivi  ja Kertu Bramanis.

Kestus: 2,5 tundi (koolitus on ühekordne)
Maksumus: 55 EUR/inimene

NB! Koolitus toimub, kui registreerunud on vähemalt 12 osalejat. Maksimaalne ühel koolitusel osalevate inimeste arv on 16 inimest.